TRANSFER: Naignouma Coulibaly

Samsun Canik Belediyespor'da bir Mali'li...

Geçtiğimiz sezon İspanya Kadınlar Basketbol ligi LFB'de final oynayan Spar Citylift Uni Girona'dan Naignouma Coulibaly Samsun Canik Belediyespor ile anlaştı.

İspanya Kadınlar Liginde elde ettiği 9.4S, 8.6R ve 22 dakika oynama süresi ile Mali asıllı ve Fransız pasaportu da bulunan Coulibaly finallerin en değerli oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Girona ekibiyle Euroleague'de 8.5S 7.2R ve 20 dakika oynama süresi olan 1989 doğumlu sporcu 5 Eylül'de Samsun'a gelerek takımının FIBA Euro Cup ön eleme turunda Rusya'nın Chevekata Vologda takımıyla oynayacağı maçlar için çalışmalara katılacak.

17 yaşında Fransa ligi takımlarından Toulouse ile Avrupa serüvenine başlayan Coulibaly 2013 yılına kadar Fransa'da Toulouse, Basket Landes, USO Mondeville ve Arras takımlarının formasını giydi ve Fransız pasaportunu aldı.

2014-15 sezonunu Macaristan'da DVTK Miskolc ile geçirdi. Macaristan liginde elde ettiği 12.7S, 10.3R, 26 dakika ve  FIBA EuroCup'ta : 12.7S, 13.7R, 28 dakika ile Euroleague takımı İspanyol Spar Citylift Uni Girona'nın yolunu tuttu.

Transfer ile ilgili görüşlerini bildiren Samsun Canik Belediyespor Başkanı Ercan Bayrak şunları söyledi: ' Bilyoner.com Kadınlar Ligi'nin ve EuroCup'ta ülkemizi temsil etmenin değerini biliyoruz. Bu nedenle transfer komitemizle çok yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bütçemiz doğrultusunda Samsunlulara beğenerek izleyecekleri bir takım kuruyoruz. Bugünlerde yapacağımız Türk oyuncu transferleri ile 22 Ağustos'tan itibaren önce sağlık kontrollerimizi tamamlayıp çalışmalarımıza başlayacağız.'